Jak kupić dobry prezent pod choinkę - poradnik dla rodziców i nie tylko.

2020-12-14
Jak kupić dobry prezent pod choinkę - poradnik dla rodziców i nie tylko.

Jak kupić dobry prezent pod choinkę - poradnik dla rodziców i nie tylko.

 

Kolacja wigilijna to szczególny moment. My dorośli możemy wreszcie odpocząć, a nasze pociechy zacierają ręce patrząc na zapakowane paczki pod choinką. Jeśli nie masz pomysłu co kupić dla dziecka przeczytaj ten artykuł, a gwarantujemy, że będziesz w stanie wybrać najlepszy prezent.

 

Czym jest dobry prezent? 

Trafiony prezent jest nie tylko ładną zabawką, która umili dziecku spędzanie czasu. Dobrze wybrać coś co będzie pasowało do ogólnych preferencji dziecka i pozwoli mu się rozwijać. Kupno zabawek edukacyjnych jest zasianiem drzewa, z którego owoce w przyszłości zbierze dziecko. Mało osób wie o fakcie, że zabawki jakimi bawi się dziecko wpływają na jego rozwój intelektualny. Dlatego my jako rodzice musimy, jeśli to możliwe łączyć przyjemne z pożytecznym wybierając zabawki. 

 

 

Na jakiej podstawie wybierać prezent?

Niezależnie czy kupujesz prezent dla chłopca czy dziewczynki musisz wziąć pod uwagę osobiste preferencje dziecka. Każde dziecko jest wrażliwe, niektóre jednak swoją wrażliwość i opiekuńczość potrafią przejawiać na o wiele większym poziomie. Dla takich dzieci najlepszy będzie prezent, którym będą mogli się zaopiekować, oddać mu część swojej uwagi. Warto wtedy rozważyć zakup interaktywnego pieska bądź lalki. 

Kolejny prezent nada się dla dwóch grup dzieci. Zarówno tych, które lubią tworzyć rozmaite konstrukcje, a my patrząc jak się bawią mamy wrażenie, że rośnie nam przyszły inżynier, jak i dla młodych wizjonerów, których wyobraźnia nie zna granic. Klocki pozwolą twojemu dziecku rozwijać swoją kreatywność i realizować ich pomysły. W przypadku klocków mamy ogromny wybór- popularne na całym świecie klocki firmy LEGOklocki magnetyczneklocki drewniane. Ogromna gama rodzajów klocków pozwoli nam na wybór takich, które idealnie wpasują się w potrzeby naszej pociechy.

 

Prezenty dla całej rodziny.

Jeśli nasza rodzina liczy nieco więcej członków dobrym rozwiązaniem będzie gra planszowa. Dobra gra planszowa wciągnie nas na długie godziny pozwalając nam jak i dzieciom odpocząć od codziennych problemów. Dobór odpowiednich gier także jest ważny. Możemy przykładowo uczyć nasze dzieci podstaw ekonomii i taktyki przy grze Imperial 2030,  jak i rozwijać ich zasób słów przy grze słownej Bananagrams

 

 

Prezenty dla najmłodszych

Szukając prezentu dla najmniejszych możemy robić to na dwa sposoby: szukamy czegoś na przyszłość lub kupujemy coś na tą chwilę. Pierwszy sposób ma duże ryzyko nietrafienia w przyszłe gusta dziecka. Możemy kierować się preferencjami ogółu, lecz musimy się liczyć z tym, że nasz prezent może być nietrafiony. Zdecydowanie lepsza będzie druga opcja, kupienie jakiegoś przyjemnego elementu do pokoju dziecka odciąży jego rodziców i sprawi, że pokój malucha stanie się o wiele przyjemniejszy. Z naszej strony polecamy lampki w kształcie misia , pandy lub uroczego kotka. Taki element znacznie umili dziecku zasypianie i będzie się ładnie prezentował przykładowo obok pluszaków na półce.